Vomsis Online Banka Entegrasyonu Nedir?

Türkiye’nin açık bankacılık platformu Vomsis, tüm banka hesap ve hareketlerinizi tek ekranda takip edebilmenizi sağlar. E-ticaretinizde havale yoluyla gerçekleşen satışlarınızı banka hesaplarınızla otomatik olarak senkronize ederek satış işlemlerinizi hızlandırır. Tüm işlemlerinizin takibi için zaman kazandırırken personel maliyetlerini düşürür. Herkesin kolayca alışabileceği arayüzü sayesinde kullanım kolaylığı sunar. Size sadece, işlemlerinizi ve satışlarınızı keyifle kontrol etmek kalır. Vomsis banka entegrasyonu sayesinde neler yapabilirsiniz detaylı şekilde inceleyelim.

E-ticarette Geleneksel Sipariş Takibi ve İş Yönetimi

Online satışlarınızda havale ile ödeme yapma yöntemi müşterileriniz için bir seçenekse oldukça dikkatli ve özenli bir takip yapmanız gerekir. Siparişlerinizin ödemesinin yapılıp yapılmadığını her banka için ayrı ayrı kontrol etmeniz gerekir. Bu sürecin ödeme yapılana kadar sürekli kontrol edilmesi, siparişin müşteriye olması gereken zamanda ulaşması için oldukça önemlidir. Aksi takdirde ödemesini yapmış müşteri, siparişinin eline geçmesi için gereken zamandan daha fazla bekleyebilir. Müşteri memnuniyetinin sağlanabilmesi ve mağazanızın güvenirliğinin sarsılmaması için bu durumun önlenmesi oldukça önemlidir. Havale yöntemiyle ödeme yapmış olan müşteri siparişinin durumu hakkında bilgilendirilmek isteyecektir. Mağazanız tarafından bir mesaj ya da mail ile “siparişiniz hazırlanıyor” ya da “siparişiniz kargoya verilmiştir” bildirimi almadığı zaman siparişi hakkında kaygılanacaktır. Sipariş teslim edilene kadar müşteriyi bildirimlerle haberdar etmek mağazanızın güvenilir ve özenli olduğunu müşteriye gösterecek ve aradaki güvenin sağlam olmasını sağlayacaktır. Güvenen müşteri her ihtiyacı için sizi tercih eder ve işte tam bu noktada müşteri kazanımı ve artışı sağlanmış olur. Ancak yüzlerce sipariş arasından tüm bu takipleri yapmak ve müşteri memnuniyetini sağlamak oldukça zordur. Beraberinde ekstra zaman harcama ve iş yükü getirir. Tüm siparişlerin ödemeleri için çalıştığınız her bankanın hesabını sürekli kontrol etmek ve gerçekleşen her işlem için tüm müşterilerinizi ayrı ayrı bilgilendirmek durumunda kalırsınız.

Vomsis Online Banka Entegrasyonu ile Yeni Nesil E-ticaret

Nakit akışı şüphesiz şirket yönetimindeki en önemli unsurlardan biridir. Günümüzde e-ticaret siteleri, siparişlerde ödeme yöntemi için kredi kartı ödemesini sıkça tercih etmektedir. Fakat kredi kartı, pos komisyon ücretleri ve valör süreleri işletmelerin büyümesini etkilemektedir. Siparişlerini havale ile alan işletmeler ise komisyon vermez ve valör beklemeden tahsilatlarını gerçekleştirirler. Havale ile alınan ödemeler anında kullanılabilir olması açısından nakit akışını pozitif yönde geliştirir.

Bir e-ticaret sitesinde alınan havale siparişi, Vomsis akıllı otomasyonu ile her 10 dakikada bir banka hesap hareketi ile senkronize edilir.

Başarılı bir eşleşme sonrası;

• Sipariş sahibine ödemeniz alındı bilgilendirilmesi yapılır.  

• Sipariş durumu güncellenir.  

• E-ticaret yöneticisine ödeme alındı bildirimi gönderilir.  

Firmanız için ekstra zaman harcamaya gerek kalmadan ödemesi alınan siparişleri belirlemek iş yükünüzü azaltacaktır. Müşterileriniz havale/EFT’yi gerçekleştirdiği anda ödemesinin doğru adrese gittiğini ve siparişinin hazırlandığını bilecektir. Böylece müşteri memnuniyeti ve sadakati sağlanmış olur.

Avantajları

• Havale ödemesi ile yapılan siparişlerin sayısını artırır.  

• Sistemsel bilgilendirmeler ile müşterilerin memnuniyetini artırır.  

• Müşteri devamlılığı ve sadakatini artırır.  

• Operasyonel süreci hızlandırır.  

• Operasyonel personel ve diğer maliyetleri azaltır.  

• Kredi kartı komisyon ve işlem maliyetlerinde avantaj sağlar.  

• Kredi kartı valör sürelerinde avantaj sağlar.  

• Nakit akışını hızlandırır.  

• Firmanızın finans yükünü hafifletir.  

 

Ürün hizmet ve fiyat detaylarını incelemek için Vomsis Online Banka Entegrasyonu uygulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Arayın